Laboratorium spawalnicze

3 grudnia 2019

Nowoczesne laboratorium spawalnicze w Base Group

Base Group posiada nowoczesne laboratorium spawalnicze. Wyposażenie naszego laboratorium spawalniczego stanowią urządzenia i narzędzia pozwalające na szeroką kontrolę wykonywanych przez nas złączy spawanych. Jednym z najnowszych urządzeń jest mikroskop, przy pomocy którego jesteśmy w stanie ocenić prawidłowość wykonanego złącza.

laboratorium spawalnicze laboratorium spawalnicze

Mikroskop służy nam do oglądania zgładów metalograficznych  makro i mikroskopowych. Aby je przygotować wykorzystujemy:

-piłę taśmową do zgrubnego cięcia elementów,
-szlifierko-polerki do zgładów,
-chemicznych odczynników trawiących złącza.

  laboratorium spawalnicze

Innym bardzo istotnym posiadanym urządzeniem jest negatoskop. Negatoskop używamy do wykonywania zdjęć rentgenowskich (negatywów złącz). Dzięki posiadaniu negatoskopu jesteśmy w stanie szybko na miejscu określić jakość wykonanego złącza.

laboratorium spawalnicze

W laboratorium spawalniczym znajdują się też dwa testowe stanowiska do spawania półautomatycznego metodą MIG/MAG jak również metodą TIG. Stanowiska te posiadają odciągi  pozwalające na pełne wykorzystanie stanowisk w celach testowych i szkoleniowych naszych pracowników. W laboratorium spawalniczym prowadzimy szkółkę spawalniczą, której celem jest rozwój nowozatrudnionej kadry oraz przeprowadzanie testów kandydatów na spawaczy.

Monitorowanie i kontrolowanie złączy ma bardzo istotny wpływ na jakość wykonywanych konstrukcji. Dlatego Firma Base Group, dzięki posiadaniu nowoczesnego laboratorium, jest w stanie we własnym zakresie w dużym stopniu kontrolować wykonywane przez nas złącza spawane.