Wykonawca spawanych konstrukcji dla przemysłu chemicznego

Base Group jako wykonawca spawanych konstrukcji dla przemysłu chemicznego zgadza się, że przemysł chemiczny zajmuje czołowe miejsce na tle innych branż. W tym sektorze występuje duża różnorodność procesów technologicznych, ale niewątpliwie jest to branża rozwijająca się. Obserwowany wzrost sektora to 7% w skali roku. Największy udział w rynku przypada krajom azjatyckim, które obecnie odpowiadają za niespełna połowę światowej sprzedaży produktów do przemysłu chemiczno-farmaceutycznego.

Zbiornik do przechowywania płynów biofarmaceutycznych

Sektor chemiczno-farmaceutyczny

O ważności sektora świadczy fakt, że produkty chemiczno-farmaceutyczne wykorzystywane są przez największe zakłady przemysłowe a także indywidualnych klientów na całym świecie. Base Group jako wykonawca spawanych konstrukcji dla przemysłu chemicznego zna i spełnia określone wymagania jakościowe dla tego przemysłu. Doskonale rozumiemy specyfikę branży, dlatego realizując procesy produkcyjne wykorzystujemy odpowiednie środki produkcji. Wiemy, że zlecona konstrukcja będzie pracować w charakterystycznym i wymagającym środowisku. Ze względu na przeznaczenie wykonywanej konstrukcji jesteśmy zobowiązani do przestrzegania norm i wymagań klientów.

Wykonawca spawanych konstrukcji dla przemysłu chemicznego musi posiadać  odpowiednie doświadczenie, wiedzę, a także wskazaną certyfikację min. ISO 3834-2 do wykonywania spawanych konstrukcji dla klientów z branży chemicznej. Współpracując z Base Group mają Państwo potwierdzenie o wdrożonych standardach (zobacz nasze Certyfikaty).

Proces produkcyjny spawanych konstrukcji dla przemysłu chemicznego opiera się głównie na bazie dokumentacji, która została powierzona przez zleceniodawcę projektu. Specyficzne przeznaczenie spawanych zbiorników decyduje w głównej mierze o wyborze rodzaju materiału, z którego wyprodukowany jest zbiornik. Base Group produkuje od kilku lat zbiorniki ze stali nierdzewnej, które wykorzystywane są przez wiodące firmy w branży chemiczno-farmaceutycznej. Spawane zbiorniki dla branży chemicznej są wstanie bez problemów podołać procesom chemicznym, agresywnemu środowisku, ciśnieniu czy temperaturze.

Spawane zbiorniki ze stali nierdzewnej do przechowywania płynów biofarmaceutycznych

W ostatnim czasie Base Group realizował projekt należący do branży chemicznej. Były to spawane zbiorniki ze stali nierdzewnej, które służą do bezpiecznego przechowywania płynów biofarmaceutycznych. Zbiorniki ze względu na wspomniany charakter przemysłu i zaostrzone wymagania wykonania konstrukcji spawanych wiązały się z dużym nakładem pracy. Dzięki posiadanej technologii spawania konstrukcji cienkich blach, spawanie zleconych zbiorników nie stanowiło problemu. Dodatkowo nasz klient zlecając produkcję zbiorników postawił przed nami inne wymagania jakościowe. Możemy powiedzieć, że sprostaliśmy wyprodukowaniu zbiornika o podanej chropowatości powierzchni oraz płaskości konstrukcji. Dzięki zachowanym standardom wyprodukowane w Base Group zbiorniki ze stali nierdzewnej służą do bezpiecznego przechowywania biofarmaceutyków.

 Zbiornik do przechowywania płynów biofarmaceutycznych

Chętnie odpowiemy na pytania związane z wykonaniem konstrukcji dla branży farmaceutycznej. Zapytania prosimy wysyłać na adres: metal@base.pl

Zobacz także: